Kas konverentsidel käimine on mõttekas?

Kui soovid alustada uut ettevõtet või soovid arendada oma teadmiseid, on võimalik, et oled mõelnud oma valdkonna konverentside külastamisele. Arusaadavalt võib samas tekkida ka kahtluseid, eriti, kuna konverentsil osalemine nõuab nii aega kui raha – ning neid mõlemat on alustaval ettevõttel jagada napilt. Alljärgnevalt toome välja mõned põhjused, miks võiksid siiski osaleda konverentsidel.

1. Saad võimaluse õppida parimatelt

Isegi, kui sa oled oma valdkonnas tegutsenud väga kaua, siis üks asi on kindel: mitte keegi ei saa teada absoluutselt kõike oma valdkonna kohta. Paratamatult teevad kõik ettevõtjad vigu ning kui mõned nendest vigadest võivad aidata isegi paremini edasi areneda, siis mõned vead võivad osutuda saatuslikeks.

Konverentsidel on võimalik aga saada kasulikke nõuandeid inimestelt, kes on juba kunagi teinud mingeid vigu ning saavad nüüd jagada õpetussõnu teistele. Taoliseid nõuandeid ei leia niisama tänavalt ega raamatutest, vaid üksnes reaalsest elust, seega tasub kindlasti külastada konverentse, kus kõnelejad võivad potentsiaalselt jagada sinu jaoks olulisi nõuandeid.

2. Leiad uusi kontakte

Võid küll arvata, et konverentsi peamine mõte on minna kohale, istuda ja kuulata kõnelejaid, kuid tegelikult on üks kõige olulisemaid osasid teiste osalejatega suhtlemine. Paljud, kes mõtlevad tagantjärgi oma konverentsikogemustele, ütlevad nagu ühest suust, et kõige suurem eelis oli teiste inimestega suhtlemine ja uute kontaktide leidmine.

Kui külastad oma valdkonna teemasid puudutavat konverentsi, võid olla kindel, et seda külastavad inimesed, kellel on sinuga sarnane mõtteviis, samad huvid ja samad igapäevased mured. Seepärast on ühise keele leidmine väga lihtne. Konverentsidelt võid leida lausa sõpru või äripartnereid ning täiesti kindlalt võid leida uusi ärivõimalusi, mida niisama lihtsalt ei leia.

3. Õpid oma valdkonda paremini tundma

Maailm muutub kiiresti ning vahel nii kiiresti, et mõne ettevõtja jaoks on muudatused täiesti ootamatud, lükates kogu ettevõtluse täiesti rajalt maha. Ettevõtjana on väga lihtne keskenduda omaenda valdkonnale, kuid samal ajal võid unustada ülejäänud tööstuse. Seetõttu võib väga kergelt tekkida olukord, kus sa pole valmis tulevasteks muudatusteks.

Konverentsid keskenduvad tihtipeale suuremale tööstusvaldkonnale ja tuleviku uuendustele, võimaldades osalejatel olla ühe sammu võrra eespool ning valmistuda tulevasteks muudatusteks.

4. Leiad uusi ideid ja inspiratsiooni

Kui teed iga päev sama tööd ja järgid sama rutiini, on täiesti võimalik, et vahel tekib tunne nagu ei oskaks kuidagi edasi tööd arendada. Selline inspiratsiooni- ja motivatsioonipuudus võib kimbutada ka kõige agaramaid inimesi.

Konverentsid aitavad tihti aga anda su tööle uue perspektiivi, kuna saad ammutada inspiratsiooni teistest tublidest inimestest. Motivatsioon ei ole üksnes sisemine: tihti on vaja väliseid motivaatoreid ning mis oleks selle jaoks parem, kui sama valdkonna inimeste mõtted ja muljed. Konverentsil käies kohtad kahtlemata väga loomingulisi ja inspireerivaid inimesi, kes võivad sinus ärgitada uusi ideid.

5. Sul on osalemisest ainult võita

Kui mõtled sellele, kas konverentsil tasub osaleda, siis tõenäoliselt tuleb pähe mõtet: kas raiskad raha ja oma väärtuslikku aega. Enamjaolt maksab konverentsil osalemine alates paarikümnest eurost kuni paarisaja euroni, toimub nii paaritunnilisi kui ka mitmepäevalisi. Ükskõik, millise konverentsiga aga tegu ka poleks, üks on täiesti selge: ürituselt on alati midagi võita. Isegi, kui konverents ei ole nii kasulik kui lootsid, on üsna kindel, et saad ikkagi teada midagi uut või saad vähemalt uusi ideid ja motivatsiooni.

Uued kontaktid, uued mõtted, uued kogemused ja teadmised – konverentsid võivad olla väga kasulikud, hoolimata sinu valdkonnast ja praegusest teadmiste hulgast. Ära karda osaleda erinevatel üritustel ning ära karda, et raiskad aega. Teadmised on siiski hindamatu väärtusega!

Enter Your Comments Here..