8 viisi, kuidas lõigata kõige rohkem kasu konverentsil osalemisest

Konverentside külastamine võib olla sinu karjääri jaoks plahvatuslikult hea – sa õpid oma valdkonda paremini tundma, saad uusi teadmiseid, kogemusi ja kontakte. Samal ajal on aga täiesti võimalik, et pealtnäha kasulikuna tundunud konverents osutub lõpuks üsna kasutuks (või vähemalt nii tundub sulle pärast osalemist).

Vahel on kõik aga kinni selles, kui hästi oled sa ise valmistunud konverentsi jaoks. Vältimaks, et järgmine konverents lõppeb sinu jaoks kasulikult ja edukalt, leiad alljärgnevalt kasulikke nõuandeid, kuidas end ette valmistada ja millele tähelepanu pöörata.

1. Ära mine konverentsile sihitult

Paljud osalejad loodavad, et konverentsile minnes pistab keegi nende pähe head mõtted ning pärast osalemist on nad saanud juurde kamaluga uusi teadmisi. Fakt on aga see, et niisama lihtsalt konverentsilt teadmiseid ei ammuta.

Selleks, et üritus oleks reaalselt tulus, pead sa endale enne üritust selgeks tegema, mida sa üldse soovid saada konverentsilt. Pane kirja mõned võtmepunktid, mis kirjeldavad sinu ootuseid. Enamikel konverentsidel räägitakse paljudest asjadest ning keskendutakse erinevatele punktidele. Kui sul on aga selge ülevaade sellest, mida sa üldse loodad konverentsil osalemisega saavutada, paned ka paremini tähele enda jaoks olulisi punkte ja ammutad seda rohkem enda jaoks tähtsaid teadmiseid.

2. Tugevda sidemeid

Kuigi konverentsid on suurepärased selleks, et tutvuda uute inimestega, sobivad need suurepäraselt ka selleks, et tugevdada juba olemasolevaid suhteid. Võta enne ürituse toimumist ühendust teistega, kes võivad potentsiaalselt osaleda või kellele võiks üritus huvi pakkuda – olgu need kliendid, tarnijad, partnerid või tuttavad – ning korralda nendega konverentsil kohtumine või väike kohvijoomine. Nii näitad ka enda aktiivsust ja innukust, mida hinnatakse väga kõrgelt.

3. Ära ürita kõike tähele panna ja kõiges osaleda

Paljud osalejad teevad olulise vea, üritades osa võtta kõikidest konverentsi punktidest. Enamus suuremaid konverentse koosnevad aga nii paljudest sessioonidest, et on väga raske kõigil osaleda – ning sa ei peakski. Selle asemel, et tormata ringi ja vaevu tähele panna, keskendu üksnes asjadele, mis on sinu jaoks kõige olulisemad. Ära karda vahele jätta sessioone, mis on sinu jaoks pisut kaugemad. Pea meeles oma põhilist eesmärki ja keskendu sellele.

4. Tee märkmeid

Kui konverents kestab mitu päeva ning sellel osalevad kümned kõnelejad, on peaaegu võimatu kõike meeles hoida, seega ununeb kõik selleks ajaks kui sa koju jõuad.

Selle vältimiseks kanna endaga alati kaasas märkmikku, sülearvutit, tahvelarvutit või midagi muud, kuhu teha märkmeid. Pane kirja näiteks kõige olulisemad punktid, et oma mälu värskendada siis, kui jõuad tagasi koju.

5. Ära karda kõnelejatelt küsimusi küsida

Pea meeles, et konverentsil kõnelejad võivad küll olla mainekad professionaalid, kuid nad ei ole tulnud konverentsile esinema niisama ilu pärast – nad on tulnud sinna selleks, et samamoodi teistega suhelda ja samas ka anda edasi enda õpetussõnu. Ära karda läheneda kõnelejatele, küsida neilt lisaküsimusi või isegi vahetada visiitkaarte.

6. Ära ole müürilill

Üks põhjuseid, miks üldse konverentsidel osaleda, on teiste inimestega suhtlemine. Kohvipausid on just selle jaoks loodud, et end värskendada ning rääkida ka teistega. Ära karda läheneda teistele osalejatele ning vahetada mõtteid – see on kogu ürituse mõte!

7. Ära ripu telefoni küljes

Tänapäeva kiires maailmas unustavad vahel inimesed end oma telefoni külge niivõrd ära, et isegi konverentsil ollakse pidevalt kleebitud oma nutitelefoni ekraani külge. Konverentsi põhimõte on suhelda inimestega näost-näkku, seega on oluline pisut oma telefonist eemal olla. Sa ei pea küll end täielikult eemale rebima oma nutiseadmest, kuid ürita seda vähem kasutada ning selle asemel suhtle hoopis teiste osalejatega.

8. Jaga teadmisi teistega

Kui konverents on läbi, on hea mõte jagada teadmisi ka oma kolleegide ja sõpradega. Lisaks sellele, et saad ka nendele anda uut informatsiooni, aitab see sul kinnistada õpitud asju ka enda jaoks – alati on hea asju „läbi töödelda“ rääkides teistele inimestele. Mis kõige parem, teinekord võivad su kolleegid sulle samaga vastata!

Enter Your Comments Here..